Košarkaši Bajerna pobedili su Albu u derbiju 7. kola Bundeslige rezultatom 84:80 i time zadržali stoprocentan učinak u šampionatu, dok je sa druge strane, ekipa iz Berlina upisala je prvi poraz.

Sastav Dejana Radonjića nije dobro otvorio duel u Minhenu, Alba je do sredine druge četvrtine u dva navrata imala dvocifreni plus, ali su Bavarci serijom 13:3 preuzeli kontrolu (37:30).

Do kraja utakmice, tim Aita Garsije nije uspeo nijednom da povede, iako je u nekoliko situacija prilazio na poen zaostatka.

Dileme oko pobednika rešene su u poslednjih 10 minuta, kad je Bajern otišao na +11 (68:57) i potom rutinski sačuvao prednost.

Najefikasniji kod aktuelnog šampiona bio je King sa 19 poena, Monro je imao 13 poena i devet skokova, a isti broj poena ubacio je i srpski reprezentativac Vladimir Lučić. Dvocifren je još bio Demarkus Nelson sa 12.

U redovima gostiju, Gidraitis je upisao 17, Tajman 16, a Hermanson 13 poena.

Bajern je lider prvenstva, dok je Alba treća na tabeli.