anadoluefessk.org

Posle poraza od Real Madrida, aktuelni šampioni Evrolige, košarkaši Anadolu Efesa, poraženi su i u drugom kolu elitnog evropskog takmičenja, a ovog puta od njih je bio bolji CSKA sa 96:100.

Igrač utakmice bio je srpski plejmejker Vasilije Micić, koji je ubacio 32 pona. U večerašnjim duelima, pobede su još upisali Olimpijakos, Monako i ASVEL.

Jedan od derbija drugog kola Evrolige igrao se u Istanbulu, gde je Efes dočekao CSKA.

Branilac titule evropskog takmičenja želeo je da pred svojom publikom odigra bolje nego što je to bio slučaj u prvom kolu na gostovanju u Madridu.

Efes jeste pružao znatno bolju partiju, ali nije uspeo da zabeleži pobedu, pošto su gosti iz Moskve slavili sa 100:96.

CSKA je većim delom (tri četvrtine) kontrolisao tok i rezultat meča. Tim Dimitrisa Itudisa je u poslednju četvrtinu ušao sa dvocifrenom prednošću, ali je Efes zaigrao znatno bolje u finišu i učinio susret veoma zanimljivim.

Trojkom Moermana, turski tim smanjio je deficit na samo dva poena u poslednjem minutu, ali su gosti poenima Šengelije vratili razliku na dva poseda i potom bili skoncentrisani u penal završnici.

CSKA su do pobede predvodili Šengelija sa 23, Klajburn sa 18 i Lunberg i Vojtman sa po 17 poena. Efes je vodio maestralni srpski plejmejker Vasilije Micić, koji je ubacio 32 poena, ali je zbog pet ličnih greški, ranije napustio meč.

U redovima turske ekipe istakli su se još i Moerman sa 14 i Larkin sa 12 poena.

U reprizi prošlogodišnjeg finala Evrokupa, Monako je ovoga puta u okviru Evrolige bio bolji od Uniksa.

Velika borba i neizvesnost gledala se u Kazanju, pošto je pobednik odlučen tek nakon produžetka.

Uniks je u trećoj četvrtini meča stekao osetniju prednost i delovalo je kao da će uspešno savladati Francuze, ali je Monako dobio poslednju deonicu, a potom u dodatnih pet minuta bio bolji sa 14:6.

Najefikasniji u pobedi ekipe koju sa klupe predvodi Zvezdan Mitrović bili su Hol sa 16, Džejms sa 14 i Li sa 12 poena.

Hezonja je predvodio strelce Uniksa sa 17 poena, Džon Braun je dodao 14, a Lorenco Braun 13 pogodaka.

Monako je tako došao do druge pobede u isto toliko mečeva u ovogodišnjem izdanju Evrolige, dok je Uniks pretrpeo dva poraza.

Olimpijakos je u dvorani “Mira i prijateljstva” nadigrao Real Madrid sa 74:68.

Grčke crveno-bele do pobede su vodili Vezenkov sa 16 i Dorsi sa 12 poena.

U Realu su se istakli Vilijams-Gos sa 16 i Tavares sa 15 poena.