Mančester Siti pobedom protiv Arsenala počeo 2022.

0
FK Mančester Siti

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Arsenal u Londonu sa 2:1 u prvom meču 21. kola Premijer lige.

Arsenal je odlično ušao u meč i stigoa do gola u 31. minutu. Ternej je po levoj strani ušao u kazneni prostor, po zemlji je uposlio Saku, a ovaj preciznim udarcem šalje loptu u mrežu.

Siti je u nastavku krenuo nešto agresivnije ka golu domaćina. Do izjednačenja stigao je u 57. minutu sa bele tačke. Džaka je skrivio jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Marez.

Samo dva minuta kasnije Arsenal je ostao bez Gabrijela koji je u dva minuta zaradi dva žuta kartona i morao je ranije da napusti teren.

Nekoliko uzbuđenja u nastavku, Siti je dominirao, a Arsenal je svoju šansu tražio iz kontranapada. Stvoreno je nekoliko lepih prilika pred oba gola.

Siti je do kompletnog preokreta stigao u trećoj minutu nadoknade. De Brujne je uputio centartšut nakon udarca Laporte, lopta se odbila do Rodrija koji se odlično snašao između dva odbrambena igrača i poslao loptu u gol.