Fudbaleri Verone savladali su na svom terenu Brešu rezultatom 2:1 u meču 11. kola Serije A.

Utakmica je bila prekinuta u jednom momentu zbog rasističkih uvreda na račun Marija Balotelija.

Naime, Baloteli je iznerviran šutnuo loptu na tribine, posle je otišao sa terena zbog rasističkih uvreda navijača Verone. Utakmica je bila privremeno prekinuta u 54. minutu kako bi se pročitao protokol UEFA. Igra je potom nastavljena, sa Balotelijem na terenu.

A uzbudljiv meč igrao se u Veroni. Ravnopravni su bili timovi i u posedu lopte i u šutevima na go. Činilo se u 32. minutu da će domaći gotovo sigurno povesti, pošto je sudija pokazao na belu tačku. Ipak, posle konsultacije sa VAR, odlučio je da nema osnova za kazneni udarac.

Prvi gol viđen je u 50. minutu. Salkedo je najviše skočio u kaznenom prostoru i loptu poslao u gol.

Prednost domaćih udvostručio je Pesina u 81. Samo četiri minuta Baloteli je postigao gol za goste.

Ipak, Breša nije mogla do preokreta, u sudijskoj nadoknadi je ostala sa igračem manje, pošto je zbog nesportskog ponašanja Matri na klupi dobio crveni karton.