Borusija Menhengladbah savladala je Borusiju Dortmund u prvom meču 18. kola nemačke Bundeslige – 4:2 (2:2).

Već na startu meča Menhengladbahu je poništen jedan gol Nojhausa zbog prekršaja u začetku akcije, ali je već u 11. minutu Elvedi, nakon ubacivanja iz prekida Hofmana, pogodio mrežu “Milionera“.

Odgovorio je, a ko bi drugi, Erling Haland. Norvežanin je dva puta tresao mrežu domaćina, u 22. i 28. minutu, za potpuni preokret. Bio je to njegov 13. i 14. gol u prvenstvu i pored dosta propuštenih mečeva zbog povrede. Na poluvreme se ipak otišlo u egalu, a opet je strelac bio Niko Elvedi, posle kratko odbijene lopte golmana Birkija.

Samo što je počeo nastavak još jedan potpuni preokret, samo je sada Menhengladbah okrenuo u svoju korist. Bensebaini je kroz šumu igrača i svog i protivničkog tima, pronašao put lopti do mreže za 3:2. Na sledeći gol čekalo se pola sata, Nojhaus je izveo korner, a Markus Tiram glavom sa peterca potvrdio trijumf svog tima, već četvrti, uz jedan remi, u 2021. godini. Markus Tiram se u tim vratio nakon suspezije posle isključenja u duelu sa Hofenhajmom, pa je propustio četiri kola i jedan meč u Kupu. Sada je Menhengladnah ispred svog imenjaka iz Dortmunda, “Ždrepci“ su 4. sa 31 bodom, a Dortmund ostaje na 29 i, za sada, na petom mestu.