Mladi vaterpolisti Srbije

Mladi vaterpolisti Srbije do dvadeset godina savladali su selekciju Hrvatske sa 12:10 (3:1, 3:5, 3:2, 3:2) u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Pragu.

Za plasman u finale mladi “delfini“ će se sresti sa pobednikom duela selekcija Mađarske i Grčke.

Mladi vaterpolisti Srbije nastavili su odličnu seriju igara i uspeli da savladaju selekciju Hrvatske koja je bila prva u svojoj grupi.

Hrvatski tim, koji vodi trener Juga Vjekoslav Kobeščak, odigrao je jedan od najboljih turnira i zbog odlične forme smatrani su favoritima, ali to selekciju Srbije nije omelo da pruži maksimum i izbori plasman u polufinale.

Naši vaterpolisti su dobro i samouvereno ušli u duel i poveli sa 3:1 u prvoj četvrtini, ali su suparnici uspeli da se vrate u meč i uzvrate u drugoj četvrtini, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 6:6.

U nastavku se odvijao ravnopravan duel, a naši vaterpolisti uspevaju da treću četvrtinu završe sa golom prednosti, da bi potpuno preuzeli inicijativu u poslednjoj četvrtini i poveli sa 4 gola prednosti.

U samom finišu meča Hrvati uspevaju da postignu dva pogotka i smanje na konačnih 12:10.