U poslednjoj utakmici 12. kola ABA lige “crveno-beli” pobedili Primorsku u Kopru s 90:78 (20:26, 29:13, 21:24, 20:15).

Zvezda je prekinula seriju od tri uzastopna poraza u gostima, što je formalno bila i protiv Partizana u prvoj utakmici u tom nizu. Usledili su neuspesi i protiv Cedevite Olimpije, pretendenta na trofej, i protiv Zadra koji se bori za opstanak.

I s Primorskom je bilo kriznih trenutaka iako to zbog finansijskih problema u poslednje vreme nije tim s početka sezone, onaj koji je “crveno-bele” savladao u Zagrebu u četvrtfinalu turnira za Superkup (88:82). Tada je, recimo, na klupi slovenačkog tima sedeo trener Golemac, koji je nedavno digao sidro, a najefikasniji na meču je bio centar Jagodić Kuridža (18 poena), koji je baš protiv svog dojučerašnjeg kluba debitovao u crveno-belom dresu.

Zvezdi je prvo poluvreme pripalo s deset poena prednosti. Na početku treće četvrtine “crveno-beli” su stekli zalihu i od 12 poena (55:43), a onda je domaćin počeo da im se primiče. U 29. minutu bilo je samo 66:63. Prvak ABA lige je u poslednjoj četvrtini odigrao odsečnije, a Primorska, koja je dala vrlo dobar otpor, izgubila je dah. U sledećem kolu, poslednjem u ovoj godini, gost je Partizana u nedelju (21 čas), a Zvezda ide na megdan Budućnosti dan kasnije (18).

Primorska: Hrovat, Barič 16 (0-3 za tri), Kosi 6 (2-2), Cijani, Lazić 12 (3-7), Marinković 17, Hodžić 7 (2-9), Dimec 8, Nemanič (0-1), Vončina 12 (2-3). Trener: Žakelj.

Zvezda: Kuzmić, Čović 7 (0-3), L. Braun 7 (1-2), Davidovac 21 (5-10), Lazić 18 (5-7), Beron 8 (0-1), Dobrić, Jagodić Kuridža 2, Dženkins 7 (1-1), Simanić 9 (1-2), Jovanović, Odžo 11. Trener: Šakota.

Tabela: Budućnost 9-3, Partizan 9-3, Cedevita Olimpija 9-3, FMP 8-4, Primorska 8-4, Zvezda 7-5, Mornar 7-5, Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9, Igokea 2-10, Mega Bemaks 2-10.