EPA/Peter Powell
Kristijano Ronaldo

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Atalantu sa 3:2 nakon velikog preokreta golom Kristijana Ronalda, dok je Bajern sa 4:0 bio bolji od Benfike u meču 3. kola Lige šampiona.

Junajted je odigrao dva krajnje različita poluvremena. U prvom se gotovo nisu videli, Atalanta je diktirala dešavanja, a golovima Pašalića u 15. i Demirala 14 minuta kasnije Italijani su došli do dva gola viška, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom potpuno drugačija situacija – Junajted je krenuo na sve ili ništa, što se isplatilo nakon osam minuta igre u drugom delu zahvaljujući Markusu Rašfordu, nadovezao se Megvajer u 75. minutu, a u 81. centaršut Šoa Ronaldo je sproveo u mrežu izazvao haos na Old Trafordu.

Bajern je protiv Benfike pogodio okvir gola tri puta, dva pogotka su mu poništena, pa su navijači tima iz Bavarske strepeli sve do 70. minuta, kada je Levandovski fauliran, a Sane namestio loptu i maltene pocepao mrežu rivala.

Od tog momenta krenuo je opšti raspad domaćina koji je primio još tri gola, i to preko Evertona (autogol), Levandovskog i ponovo Sanea u periodu od 80. do 85. minuta.

Bajern je potvrdio prvo mesto na tabeli, dok će Benfika sa Barselonom voditi borbu za drugu poziciju.

Čelsi je protiv Malmea bio silovit, za 57 minuta igre postigli su četiri gola i došli do ubedljive pobede, Viljareal je protiv Jang Bojsa lako slavio sa 4:1, Juventus je u završnici meča slomio otpor Zenita golom Kuluševskog, dok je jedina utakmica završna bez golova meč Lila i Sevilje.