NHL: Rendžersi izborili majstoricu!

0

Martin Sent Luis

Rendžersi su slavili sa 3:1, golovima Sent Luisa, Hagelina i Basarda, dok je jedini gol za Penguinse postigao Suter, dok je Čikago napravio preokret u duelu sa Minesota Vajldom, gosti su poveli preko Hole, Bikel je izjednačio, a Touz doneo pobedu. Njujork je trijumf obezbedio praktično u prvoj trećini, Sent Luis je bio precizan u trećem minutu, a prednost je u šestom povećao Hagelin.

Efikasnu uvodnu deonicu upotpunio je Brendon Suter, golom za Pitsburg na isteku 17. minuta, da bi poslednji gol na meču za Rendžerse postigao Basard u 16. minutu druge trećine.

Minesota je odlično startovala duel sa Čikagom, povela preko Erika Hole u 17. minutu, ali je potom usledio preokret, po gol u drugoj i trećoj deonici postigli su Brajan Bikel i Džonatan Touz.

NHL, rezultati Njujork Rendžers – Pitsburg 3:1 (u seriji 3-3), Čikago – Minesota 2:1 (3-2).