Ženska rukometna reprezentacija Norveške

Ženska rukometna repreznetacija Norveške osvojila je zlanu medalju u meču sa Francuskinjama, i, to, posle neverovatnog preokreta i odllične igre u drugom poluvremenu.

Prvi deo meča u potpunosti je pripao rukometašicama Francuske koje su od starta nametnule svoj ritam i kontrolisale meč. Imale su Francuskinje vođstvo od 6 golova, da bi Norvežanke do poluvremena smanjile na, 16:12.

Ipak, u nastavku, usledila je neverovatna serija golova, a rezultat od 17:6 u drugih 30minuta pokazuje veličinu preokreta.  Zanimljivo, tokom 11 minuta Francuskinje nisu uspele da dođu do gola, što su Norvežanke iskoristile na najbolji način.

Do kraja meča, Norvežankama je sve polazilo za rukom, pa su tako osvojile po četvrti put titulu šampiona sveta.