Ostvarile su veliki preokret i odbranile trofej Lige nacija, pošto su došle do pobede nad Brazilkama, posle pet setova – 20:25, 22:25, 25:15, 25:21, 15:13.

Izabranice Karča Kiraljija u prva dva seta ispustile su prednost i veoma lako su mogle da vode 2-0, ali je rezultat bio potpuno suprotan. Amerikanke su tokom celog prvog seta imale prednost, a da bi Brazilke od rezultata 20:20 napravile seriju 5:0 i povele.

U drugom setu viđen je sličan scenario, kada je Brazil napravio seriju 6:1 u završnici i poveo sa ogromnih 2-0.

Treći set Amerikanke su igrale agresivne i bile dominantnije na terenu, da bi u četvrtom napravile preokret – gubile su 15:12, a onda serijom 7:0 otklonile svaku dilemu.

U petom setu posao za branioca titule bio je lak, uz manje komplikacije u finišu.

Ubedljivo najbolja bila je Andrea Džruz sa 33 poena, Kelsi Robinson je dodala 15, a Hejli Vašington deset kod pobednica.

Na drugoj strani istakle su se Gabi i Tešeira sa po 20 poena, dok je Leao imala 15. Kapiten Natalija Pereira morala je da završi meč posle dva odigrana seta zbog poverede (devet poena).