FK Liverpul

Fudbaleri Liverpula pobedili su Volfse sa 1:0 u meču 15. kolu, a pobedu na ovom meču u sudijskoj nadoknadi doneo je Divok Origi.

Minuti su nedostajali da Liverpul prvi put od marta ne postigne gol u Premijer ligi, ali je rezervista Divok Origi u 95. minutu zatresao mrežu Vulvsa i doneo “crvenima” tri boda za prvo mesto na tabeli.

Ekipa Jirgena Klopa odigrala je odličan meč, ali nije uspela da postigne pogodak do 94. minuta utakmice. Ipak, Belgijanac još jednom pokazao šta ume i odlično reagovao posle asistencije Salaha.

Tokom meča, Liverpul je stvarao prilike, ali i promašivao, a najbolje je propustio Diogo Žota, bivši fudbaler Vulvsa, koji je dobio salve zvižduka od nekadašnjih fanova.

Ipak, učinio da se sve to zaboravi, doneo je Liverpulu 34. bod u takmičenju, čime su “crveni” na prvom mestu na tabeli preskočili Čelsi, koji je ranije danas poražen u gradskom derbiju od Vest Hema.

U ostalim mečevima, Njukasl je zabeležio prvu pobedu u takmičenju, savladavši Barnli golom Kaluma Vilsona, čime je tim Edija Haua makar privremeno pobega sa začelja tabele.

U derbiju južne obale, Sautempton i Brajton igrali su 1:1 – domaći su poveli golom Albanca Broje, dok je bod “galebovima” doneo Mopej u poslednjim trenucima meča.