R. Erceg
Budućnost Belih orlova: Maksim Jež i Nikola Stegnjaić

Beli orlovi iz Boniriga su konačno prekinuli niz loših rezultata i golom u samom finišu protiv Blektaun Spartansa došli do svoje pete pobede u sezoni. Debi za pamćenje imao je mladi Nikola Stegnjaić, koji je prvim dodirom s loptom asistirao Eronu Pitersonu za vođstvo, a zatim učestvovao u akciji i kod pobedonsonog gola.

Utakmicu protiv nejakih Spartansa po prvi put je započeo Maksim Jež, igrač ispod 20 godina. Druga značajna promena u timu je to što je napadač Piterson počeo s klupe, dok je Entoni Kosta bio starter.

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo srpskom timu, prema scenariju viđenom po ko zna koji put ove sezone. Ređali su se pokušaji Orlova, ali i promašaji. Pogodio je kapiten Miler i stativu, a zatim u sjajnom solo prodoru idealno uposlio Pavićevića, čiji šut završava pored gola gostiju.

U završnici prvog dela viđena je i šansa Koste posle dodavanja Kadrića, ali je golman Blektauna dobro intervenisao. U 39. minutu viđena je najbolja prilika. Opet Kadrićev nabačaj, a udarac Mun-Su Gila sa pet metara golman Spartansa uspeva da odbrani.

Na samom početku drugog poluvremena i čuvar mreže Boniriga Hronopulos imao je dobru intervenciju, a uzvratio je najbolji akter meča Rej Miler prodorom kroz celu odbranu, ali je njegov šut završio pored gola.

Ima li su gosti dve prilike sredinom drugog dela igre, ali je najpre njihov gol poništen zbpg ofsajda, a zatim je Hronopoluos opet dobro intervenisao.

Do tada sigurni golman Orlova u 77. minutu umalo je postao tragičar meča, kada je ispucao loptu direktno u igrača Blekatauna desetak metara ispred praznog gola, ali srećom odbitak je završio u njegovom naručju.

Desetak minuta pre kraja usledile su dve izmene koje su se pokazale kao ključne. Kostu je zamenio Piterson, a legendu Orlova Reja Milera 20-godišnji debitant Nikola Stegnjaić. Dva minuta kasnije upravo Stegnjaić u prvom dodiru s loptom asistira Pitersonu, koji glavom matira golmana gostiju i donosi Orlovima prednost od 1:0.

Nažalost po srpski tim, nakon samo pet minuta Spartansi su izjednačili na 1:1. Usledila su dva šuta sa distance Nikole Krljara, ali bez promene rezultata. Kada je već delovalao da će Orlovi osvojiti samo bod, Nikola Stegnjaić je pokupio loptu u protivničkom šesnaestercu dodao saigraču, nakon čijeg šuta se lopta odbila do Radovana Pavićevića, koji spretnom reakcijom pogađa za tri velika boda.

Sledeće sedmice Beli orlovi će opet biti domaćinu, a u goste im dolaze akademci Vonderersa iz Zapadnog Sidneja. Drugi tim igra u 16.00, a prvi tim od 18.00 časova na stadionuz u Bonirigu.

Sjajnom Reju Mileru je nedostajao samo gol

NPL2 NSW

REZULTATI 16. kola: Beli orlovi – Blektaun 2:1, Tigrovi – St. Džordž FC 2:0, Z. Sidnej – Hils Junajted 2:1, Hakoa – Rejders 1:2, Mariners – Spirit 4:2, Mauntis – St. Džordž Siti 1:3.
1. St. Džordž siti 16 12 2 2 44:22 38
2. Z. Sidnej 16 10 3 3 38:22 33
3. Tigrovi 16 10 1 5 29:22 31
4. Mariners 16 9 2 5 40:26 29
5. Hakoa 16 8 4 4 30:17 28
6. Spirit 16 8 3 5 37:23 27
7. St. Džordž FC 16 7 1 8 20:27 22
8. Beli orlovi 16 5 3 8 25:29 18