Vesti
Gužva pred golom Orlova

Ni treća nije bila sreća za Springvejl Bele orlove. Za fudbalere srpskog kluba iz Melburna mreže protivnika u Premijer ligi Viktorije kao da su začarane, a kada nema realizacije, nema ni bodova.

U trećem kolu šampionata pretrpeli su i treći poraz, ovaj put na gostovanju od Davtona – 1:0 (0:0).

Izabranici trenera Artura Kiričijana odigrali su ovaj meč bolje nego prethodna dva, ali lopta kao da nije htela u mrežu domaćina. Imali su Orlovi izgledne prilike i delovalo je da imaju snage bar za prvi bod u sezoni, ali ih je gol domaćih u prvom minutu drugog poluvremena sasekao.

Imali su fudbaleri Springvejla još nekoliko prilika da izjednače, ali je na kraju taj jedan pogodak doneo prvu pobedu u sezoni ekipi Davtona.

Trener Kiričijan je izveo sledeći sastav: Zamuranis, Nikolić, Lojanica, Podaridis (Karać 80’), Kvin, Husaini (Vranešević 80’), Paulino, Grujić (Bendžamin 58’), Lujić, Manual (Nkondogoro 89’), Namdar (Kubenko 58’).

U susretu mladih timova pobedili su Springvejl Beli orlovi rezulatom 3:1 (1:0). Strelci za srpski klub bili su Sekulovski u 45 (jedanaesterac), Milanzi u 50. i Ginkog u 89. minutu.
Mladom timu Orlova ovo su prvi upisani bodovi ove sezone i oni zauzimaju deveto mesto na tabeli.

U 4. kolu Springvejl Beli orlovi na domaćem terenu u Srpskom sportskom centru Kizboro dočekuju razvojni tim Melburn Viktorija. Meč se igra u petak uveče od 20.30 časova, a predigra mladih timova je dva sata ranije.

Pobeda u kupu

Belim orlovima nikako da krene u prcenstvu, ali u Kupu Australije nižu uspehe. Pobedom protiv Altona Sitija od 4:0 plasirali su se u peto kolo takmičenja na teritoriji Viktorije. Golove za Orlove na tom meču postigli su Kecojević, Kvin i Husaini (dva).

NPL 3 VIKTORIJA
Rezultati 3. kolo: Preston Lajons Makedonija – Džilong Makedonija 5:0, Balarat Siti – Vitlsi 4:3, Melburn Viktori – Boks Hil Junajted 2:1, Nort Sanšajn Igls – Nanavading Siti 4:0, Davton – Springvejl Beli orlovi 1:0, Vestern Junajted – Melburn Siti 2:1.
1. Preston 3 3 0 0 8:1 9
2. Vestern J. 3 3 0 0 7:1 9
3. Davton 3 1 2 0 2:1 5
5. Boks Hil 3 1 1 1 6:3 4
6. Melburn S. 3 1 1 1 6:5 4
7. Viktori 3 1 1 1 5:6 4
8. Nort Sanšajn 3 1 0 2 5:3 3
9. Džilong M. 3 1 0 2 1:6 3