M. N.
KecojeviĆ i Paulino u borbi za loptu sa igračem domaće ekipe

Posle prve ovogodišnje pobede fudbaleri Springvejl Belih orlova ponovo su teren napustili pognutih glava.

Iako je prvi deo susreta priveden kraju nerešenim ishodom 2:2, u nastavku su Nort Sanšaj Iglsi dodali gas i za manje od 15 minuta rešili meč u svoju korist – 5:2.

Ali, konačan rezultat je po opštoj oceni ljubitelja fudbala koji su prisustvovali ovom susretu bio previsok. Izabranici trenera Darka Đurića zaslužili su bolji ishod, jer su većim delom meča ravnopravno parirali čvrstim domaćinima.

Nort Sanšajn je u prvom delu igre dva puta vodio, ali su Orlovi ekspresno stizali do izjednačenja – najpre preko Lujića u 10, a zatim i golom Huseinija u 26. minutu.

Ipak, u periodu od 57. do 71 minuta nisu imali rešenje za ubojite napade rivala i jeftino su primili tri gola za kratko vreme. Posle tog šoka, nije bilo moguće da se vrate u meč.

Trener Đuri se odlučio za sastav: Zamuranis, Nikolić, Lojanica (Latsis 83’), Podaridis, Kvin, Vranešević (Kubenko 46’), Lujić, Husaini (Nkondogoro 83’), Paulino, Grujić (Bendžamin 46’), Kecojević (Ginkok 83’).

I mladi tim Orlova nije mnogo bolje prošao. Nort Sanšajn je slavio rezultatom 4:3 (1:2), a golove za srpski klub postigli su: Sekulovski u 4. i 52. i Kingok u 33. minutu.

Sledeću utakmicu Springvejl igra na domaćem terenu u Srpskom sportskom centru u Kizborou protiv makedonske ekipe Džilong Makedonija, u subotu 7. maja od 15.00 časova.

NPL 3 Viktorija

Rezultati 7. kola: Balarat Siti – Davton 2:2, Vitlsi Rejndžis – Preston Lajons 0:2, Nort Sanšajn – Beli orlovi 5:2, Nanavading Siti – Melburn Siti 0:2, Džilong Makedonija – Boks Hil Junajted 2:1, Vestern Junajted – Melburn Viktori 1:2.

1. Melburn S. 7 5 1 1 16:7 16

2. Preston L. 7 4 2 1 12:5 14

3. Viktori 7 4 2 1 13:10 14

4. Vestern J. 7 4 1 2 15:10 13

5. Nort Sanšajn 7 4 0 3 13:7 12

6. Nanavadins S. 7 3 0 4 7:12 9

7. Džilong 7 3 0 4 7:14 9

8. Boks Hil 7 2 2 3 12:10 8