Privatna arhiva
Propuštene šanse - Napadac Boniriga Eron Piterson (levo)

Fudbalerima Belih orlova iz Boniriga nikako da krene ove sezone. Samo što su prekinuli niz razočaravajućih rezultata i zabeležili pobedu od 4:0 protiv Mauntis Vonderersa, u prošlom kolu se nastavio hod po mukama.

Tigrovi sa severa Sidneja bili su prejaki za igrače srpskog kluba koji su potpisali četvrtu kapitulaciju u prvih devet kola Druge Premijer lige Novog Južnog Velsa – 3:1 (2:0).

Sve je pošlo naopako u Severnoj Taramari od samog početka meča. Domaći su posle 18 minuta stekli prednost iz kontranapada koji je krunisao Oliver Skot. Bio je to prvi pogodak Tigrova posle dva teška poraza u kojima nisu uspeli nijednom da zatresu mrežu rivala.

I pre i posle primljenog gola Bonirig je imao više loptu u nogama, ali su sve stvorene šanse odlazile u nepovrat, jedna za drugom. Najbolje prilike imali su David Vranković i Eron Pitersona, ali je u oba navrata sjajno intervenisao raspoloženi golman domaćih.

Promašaji su skupo plaćeni u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je Adamson volej udarcem zatresao mrežu Orlova i udvostručio prednost svog tima.

Posegao je trener Boniriga Vejn O’Saliven za izmenama u nastavku i srpski tim je postao opasniji po gol Tigrova koji su se očekivano odlučili za defanzivnu taktiku. Konačno, u 79. minutu “rezervista” Radovan Pavićević je na asistenciju Asmira Kadrića smanjio prednost rivala i uveo utakmicu u krajnje neizvesnu završnicu.

Bacili su Orlovi sve karte u napad, jurnuli po izjednačenje, ali umesto da postignu svoj drugi pogodak – primili su treći. Ponovo je sevnula kontra, Hodžson je pokušao šut iz teške pozicije, a golmanu Boniriga Hronopulosu se lopta izmigoljila iz ruku i nesrećno odsela u mreži.

Bio je to kraj svih nadanja Orlova da mogu da izbegnu poraz, koji ih je sada već poprilično odvojio od vodećih timova i borbe za promociju u NPL1. Ali, sezona još nije ni na sredini, tako da ima sasvim dovoljno vremena da se naš tim uključi u ovu trku.

Bez prava na grešku protiv Sent Džordža

Priliku da uhvate priključak s vodećim timovima, Beli orlovi će imati ove subote, 8. maja (18.00) kada na domaćem terenu dočekuju Sent Džordž FC. Orlovi su čini se sav kredit prerano ispucali ove sezone i prava na grešku u utakmici s rivalom iz donjeg doma tabele jednostavno ne može da bude.

Ali, da neće imati lak posao svedoči i pobeda koju je njihov predstojeći rival zabeležio prošlog vikenda na gostovanju akademiji Central Koust Marinersa – 4:3.

NPL2 NSW

REZULTATI 9. kola: Blektaun – Hils junajted 0:3, Spirit – St. Džordž siti 3:2, Tigrovi – Beli orlovi 3:1, Mauntis – Rejders 1:2, Z.Sidnej Vonderers – Hakoa 3:2, CK Mariners – St. Džordž FC 3:4.

1. Spirit 9 7                0          2          27:10    21
  2. Z. Sidnej 9 6          1          2          23:13    19
  3. St. Džordž siti 9 5   2          2          20:10    17
  4. Mariners 9 5           1          3          26:15    16
  5. Hakoa 9 4              3          2          16:9      15
  6. Tigrovi 9 5             0          4          15:16    15
  7. Beli orlovi 9 3         2          4          15:14    11
  8. Hils j. 9 3               2          4          13:19    11