Parma u Ligi Evrope, Ćerći tragičar Torina!

0

Junak Parme: Karvaljo Amauri

Roso-neri su savladali Sasuolo sa 2:1 i nadali su se da će Livorno da iznenadi na Enio Tardiniju. Ipak, Amauri je pogocima u 62. i 80. minutu doneo Parmi prolaz u Ligu Evrope.

Svoju šansu da se nađe u Evropi propustio je Torino, kojem je bila potrebna pobeda u Firenci. Gubio je Torino sa 2:0, ali je golovima Laronda i Rebića uspeo da izjednači. U 94. minutu gosti su imali i jedanaesterac za plasman u LE, ali je Ćerći bio neprecizan.

Napoli se od svojih navijača za ovu sezonu oprostio ubedljivim trijumfom protiv Verone od 5:1, a mladi Kolumbijac Duvan Zapata je konačno dobio šansu da pokaže raskošan talenat i nagovestio zašto su se Napolitanci prošlog leta žestoko borili sa Portom i još nekim klubovima u trci za njegov poptis. Mladi kolumbijski napadač je postigao dva gola, ali nije bio prvo ime meča. Bez dileme je najzapaženiji bio brzonogi Belgijanac Driz Mertnes. On je postigao dva gola, upisao dve asistencije i demolirao odbranu Verone. Kaljehon je takođe upisao gol i asistenciju.

Kjevo i Inter su remizirali – 1:1 u takmičarski nebitnom meču za oba tima. Interesantno je da su oba gola postigli bivši igrači timova protiv kojih su večeras igrali. Defanzivac Marko Andreoli je zatresao mrežu Letećih magaraca iz čijih redova je prešao u tabor eroazura, ali je nigerijski internacionalac Viktor Obina samo nekoliko sekundi posle ulaska na teren pogodio mrežu nekadašnjeg tima.