Partizan dobio Zvezdu u derbiju

Tanjug
0
Tanjug

Fudbaleri Partizana savladali su večeras Crvenu zvezdu 2:1 (1:0) u 171. večitom derbiju i odlaze na zimsku pauzu sa liderske pozicije.

Crno-beli su trijumfom u zaostalom meču devetog kola Superlige došli do 47 bodova, jedan više od večitog rivala, za nezvaničnu titulu jesenjeg šampiona.

Strelci za ekipu Igora Duljaja bili su Bibras Natho iz VAR penala u 41, nakon prekršaja Milana Rodića nad Aranđelom Stojkovićem i Mateus Saldanja u 66. minutu.

Jedini gol za crveno-bele postigao je “rezervista” Šerif Ndiaje u 71. minutu.

Sa druge strane, VAR je dva puta opravdano poništio pogotke Jovana Mijatovića zbog ofsajda, u 26. i 85. minutu.

Veliku šansu za izjednačenje propustio je Aleksandar Katai, koji je u 90+8. minutu glavom sa četiri metra šutirao preko gola.

Partizan je ovom pobedom prekinuo niz od devet derbija bez trijumfa, u kojima je Zvezda bila bolja tri puta, uz šest remija, dok su crveno-beli nastavili post u Humskoj, gde su poslednji put slavili 2016. godine.

Derbi u Humskoj odigran je pred više od 15.000 gledalaca, a južna tribina bila je prazna zbog bojkota najvatrenijih pristalica crno-belih.

Zvezdin poraz, vrlo verovatno, mogao bi da bude i oproštaj Baraka Bahara od klupe crveno-belih.