Partizan nastavio seriju pobeda

Košarkaši Partizana savladali su Studentski centar 93:83, posle 40 minuta mučenja u Podgorici.

Partizan je zabeležio 13. pobedu u regionalnij ligi, dok je podgorički tim poražen deveti put.

Bio je to jedini odigrani susret 16. kola ABA lige. Dramatičan meč do samog kraja, na kraju, crno-beli su nekako uspeli da izvuku pobedu, 13. u ovoj sezoni.

Susret je počeo vrlo izjednačeno, ekipe su se često smenjivale u vođstvu.

U prvih deset minuta i jedni i drugi su imali maksimalno četiri poena prednosti, da bi posle deset minuta Studentski grad vodio sa 24:22.

Rezultatska klackalica se nastavila i u drugoj četvrtini, prednjačili su Kamenjaš, Edvards i Megi sa jedne strane, dok su u timu Partizana prednjačili Matijas Lesor i Kevin Panter.

Ekipa iz Podgorice je na odmor otišla sa košem prednosti 43:41, a Partizan je pokazao da ima dosta problema u defanzivnom skoku, što je prilično nerviralo Željka Obradovića.

Domaći tim je uz seriju poena Slavkovića dobro počeo treću deonicu i u 22. minutu je stigao do osam poena razlike, 52:44.

Uspeo je Partizan čvršćom igrom u odbrani da izbriše minus veoma brzo i sredinom treće četvrtine stigne do izjednačenja, 54:54.

Ipak, novi pad u igri crno-belih, ponovo problem u skoku u odbrani i posle treće četvrtine, SC Derbi je imao prednost od šest poena, 67:61.

Janso je bilo da će biti uzbudljivo u poslednjih deset minuta.

Partizan je serijom od 7:0 uspeo da preokrene na 67:68.

Ipak, u poslednoj deonici videli smo veliku dramu.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi na minut i po pre kraja, Studentski centar stigao do poena prednosti 82:81.

Međutim, crno-beli su u dramatičnom finišu imali više nerava.

Pogocima Ledeja sa linije penala i trojkom Kevina Pantera stigli su na minut pre kraja do 86:82 i čini se da je ti meč prelomljen.

Crno-beli su bili sugurnu u poslednjih minut i po do kraja i tako su upisali novu pobedu.