Milan Borjan

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Crvena zvezda je večeras na svom terenu pobedila niški Radnički rezultatom 3:2 posle boljeg izvođenja penala. Meč je u regularnom delu završen bez golova.

Junak meča bio je kapiten Zvezde Milan Borjan, koji je u penal seriji zaustavio četiri udarca Nišlija. On je odbranio penale Vujadinoviću, Mlađoviću, Živojinoviću i Mitroviću. Strelci za Radnički sa 11 metara bili su Arsić i Štulić.

Golove za Zvezdu sa 11 metara postigli su Katai, Ivanić i Kanga. Dujmović je zaustavio udarac Pankova, Rodić je pogodio stativu, a Pavkov prečku.

Crvena zvezda je tokom većeg dela meča bila bolji rival, a u 32. minutu golman Radničkog odbranio je penal Kangi.

Zvezda je nastavila sa napadima, a ređale su se šanse domaćeg tima.

U drugom poluvremenu viđena je slična igra, a na golu gostiju briljirao je Dujmović. On je zaustavljao udarce fudbalera Zvezde, a najveću šansu imao je Katai u 74. minutu. On je izveo slobodan udarac, a Dujmović i stativa su sprečili da crveno-beli dođu u vođstvo.

Do kraja utakmice nije bilo golova, a onda se pristupilo izvođenju penala. Zvezda je bila uspešnija i došla je do pobede.

U samom finišu došlo je do incidenta u kome su učestvovali igrači oba tima.