MN Press
Aleksandar Pešić

Fudbaleri Karagumruka jedini su upisali pobedu u subotnjem programu 21. kola šampionata Turske. Sa 2:0 pobedili su Rize, uz još jednu sjajnu partiju Aleksandra Pešića.

Srpski napadač pogodio je i asistirao u trijumfu domaćeg tima.

Najpre je u 31. minutu, na asistenciju Dursuna, obezbedio prednost Karagumruku. Akteri kod prvog, potpisali su i drugi pogodak domaćina. Na dodavanje Pešića, poentirao je Dursun, sredinom nastavka. Početkom meča, Pešiću je na asistenciju VAR sobe poništen pogodak, zbog ofsajda. Bivši napadač Crvene zvezde odigrao je čitav meč.

Ostala tri meča završena su istovetnim rezultatom – 1:1.

Kajzeri je pogotkom Karlosa Manea, u finišu, anulirao prednost Adane, stečenu preko Asombalonge, početkom meča.

Stao je napokon i lider Trabzon. Sivas je vodio od 20. minuta, izjednačio je Omur u 24.

Iako je poveo golom Sose, u 72. minutu, Fener je osvojio samo bod na gostovanju Antaliji. Izjednačio je Šinik deset minuta kasnije.