EPA/Andrej Čukić
Aleksandar Mitrović

Šteta je umanjena. Najbolji srpski fudbaleri uspeli su da u Kaunasu pobede domaću selekciju Litvanije sa 3:1 u šestom kolu kvalifikacija za EURO 2024. i delimično poprave situaciju i utisak posle poraza od Mađarske pre četiri dana u Beogradu.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a u centru pažnje bio je Aleksandar Mitrović. Najbolji sprski strelac mrežu Litvanaca pogađao je u 21, 32. i 43. minutu.

Prva dva pogotka postigao je udarcima glavom posle odličnih centaršuteva Filipa Mladenovića sa leve strane.

Asistent kod trećeg gola bio je kapiten i slavljenik Dušan Tadić. Njemu je ovo bio jubilarni 100. meč u nacionalnom dresu.

Domaći fudbaleri iskoristili su trenutak opuštenosti u odbrani srpske reprezentacije i u poslednjem minutu prvog polujvremena uspeli su da postignu počasni pogodak.

Bili su “Orlovi” bolji i u nastavku meča, ali više nije bilo pogodaka.

Srbija se posle ove pobede ponovo izjednačila po broju bodova sa vodećom Mađarskom, ali ima utakmicu više odigranu i slabiju gol-razliku.

Treća je Crna Gora, koja je večeras pobedila Bugarsku sa 2:1.

Prvi naredni kvalifikacioni meč izabranici Dragan Stojkovića igraju 14. oktobra protiv Mađarske u Budimpešti. Tri dana kasnije u Beograd stižu Crnogorci.