Vesti
Poslednja zajednička fotografija Dajanela Belih orlova sa trenerom Banjcem

Fudbaleri Belih orlova iz Dajanele zabeležili su verovatno najtužniju pobedu u svojim igračkim karijerama.

Tri boda na gostovanju protiv Goznels sitija nisu proslavili, već su je posvetili preminulom treneru Ratku Rodu Banjcu, koji je prošle nedelje iznenada umro u 60. godini života.

Ostaće zabeleženo da su Orlovi ne samo smogli snage, već i dali sve od sebe da savladaju Goznels siti. Iako im je najmanje bilo do fudbala, ostvarili su pobedu od 3:2 (1:1) i učinili je kao svoj omaž velikom stručnjaku i čoveku, koji je ceo život darovao fudbalu.

Golove za srpski klub postigli su Sipits u 2, Merigan u 63. i Rizidis u 70. minutu, dok su Vajnvilson i Zau samo ublažili poraz domaćina.

Za Orlove su igrali: Peri, Eplbi, Mari (od 60. S. Vulin), M. Vulin, Merigan, Barker, Suputs, Stepanovski, Musonda (od 87. Stefoski), Rizidis (od 90. Dejkoski) i Norato.

Posle četiri odigrana kola, prvi tim Belih orlova je šesti na tabeli sa šest osvojenih bodova.
I u susretu rezervnih timova pobedili su “drugopozivci” Belih orlova – 2:1 (1:0). Golove su postigli Parfit u 63. minutu za Goznels Siti, a Žmukić u 6. i Oven u 90. minutu za Dajanelu.
U susretu mladih timova do 18 godina pobedio je domaćin sa 4:1 (1:1), a jedini gol za Orlove postigao je Rajić u 4. minutu.

U idućem redovnom 5. kolu Beli orlovi će na domaćem terenu u Dajaneli ugostiti ekipu Kelmskot Rus u subotu, 1. avgusta od 15.00 časova, a duel rezervnih timova je dva sata ranije.