Fudbaleri Milana završili su takmičenje u ovogodišnjoj Ligi Evrope porazom od Mančester junajteda na San Siru od 1:0 u revanšu.

Pogodak odluke postigao je Pol Pogba u 49. minutu i to na prvom meču od povratka u tim posle povrede, a posle stvarno ogromne gužve u petercu Milana.

Nemanja Matić je ponovo sedeo na klupi za rezerve, a Ole Gunar Solskjer je napravio samo jednu izmenu za 90 minuta.

Pored Mančester junajteda, u narednu fazu prošao je i Ajaks koji je slavio sa 2:0 u Bernu protiv Jang Bojsa, ukupno 5:0 u sve utakmice.

Opet je blistao Dušan Tadić koji je asistirao Davidu Neresu za vođstvo u 21. minut, a zatim realizovao i penal u 49.

Viljareal je overio eliminaciju Dinama iz Kijeva pobedom na Madrigalu od 2:0, dok je Glazgov Rendžers poražen na svom terenu od Slavije iz Praga istim rezultatom, pa češki šampion ide dalje.

Dakle, svi učesnici četvrtfinala Lige Evrope su: Arsenal, Dinamo Zagreb, Granada, Roma, Mančester junajted, Slavija Prag, Viljareal i Ajaks. Žreb je u petak od 13 časova.