Vesti
Srbija: Menadžer Milenko Bogićević, selektor Zdravko Kecojević, Goran Žorić, Miloš Tošić, Stefan Karać, Maksim Ilić, Nemanja Lojanica, Miloš Lujić, Miloš Ilić, sportski direktor Bratislav Kuribak (gornji red), trener Ranko Mitrović, Marko Stanisavljević, Milan Jovanović, Andrea Stoilović, Slaven Vranešević, Aco Mitrović, Dane Milovanović (donji red)

Proteklog vikenda u Melburnu je startovao tradicionalni, 34. turnir etničkih nacija, koji se igra još od 1983. godine. Etnička reprezentacija Srbije je četiri puta bila pobednik ovog takmičenja. Srbija je osvojila trofej 2006, 2007, 2012. i 2015. godine, a još dva puta je igrala u finalu i bila poražena – 2013. od Italije i prošle godine od Velsa.

Utakmice se, inače, igraju svake subote i nedelje, u trajanju dva puta po 35 minuta, na terenu Egan Lee Reserve, Wallace Road, Knoxfield. Sistem takmičenja predviđa da po dve najbolje plasirane reprezentacije iz svaje grupe obezbeđuju plasman u drugu fazu, kad počinju eliminacioni susreti.

U okviru druge grupe, u poslednjoj utakmici u nedelju, sastali su se Srbija i Turska. Naš rival je ostvario minimalnu pobedu od 1:0, pogotkom iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca sredinom prvog poluvremena.

Minimalan poraz: Slaven Vranešević (desno)

Posle ovog neočekivanog vođstva Turaka, izabranici selektora Zdravka Kecojevića svojski su se trudili da izjednače, ali je reprezentacija Turske izdržala sve napade, pa i nekoliko puta imala dosta sreće. Naši protivnici su branili stečeno i pokušavali da iz kontranapada udvostruče vođstvo, ali golova više nije bilo.

U prethodnom susretu u našoj grupi Iran je protiv Albanije dugo vodio golom iz penala, ali je potom došlo do potpunog preokreta.

Etnička reprezentacija Srbije naredni susret igra protiv Albanije, u nedelju 20. oktobra u 14.30 sati. Poslednji susret našeg tima u grupi, protiv Irana, zakazan je za nedelju 27. oktobar u 16.00 sati.