M. N.
Napadi Orlova su bili bezopasni

Fudbaleri Springvejl Belih orlova poraženi su u albansko-srpskom duelu od Nort Sanšajn Iglsa u Sent Albansu sa 3:1 (1:0). Susret je odigran bez prisustva publike, zbog incidenata koji su obeležili aprilsku utakmicu ovih rivala, na terenu Srpskog centra u Kizborou.

U tom meču visokog napona (3:3) došlo je do nereda koji su izazvale pristalice gostiju, a tom prilikom bilo je i povređenih, kao i materijalne štete. Zbog toga je Fudalski savez Viktorije odlučio da se uzvratna utakmica odigra samo uz prisustvovo članova klupskih uprava koji su imali specijalne propusnice.

Utakmica je prelomljena na početku drugog poluvremena kada je Nort Sanšajn poveo sa 2:0, a u 74. minutu i sa nedostižna tri gola prednosti. Do kraja je Manual u 80. minutu uspeo samo da ublaži još jedan poraz Springvejl Belih orlova.

U predigri se mladi tim Springvejl Belih orlova pokazao u daleko boljem izdanju i slavio sa 4:2 (1:2), golovima Lemija u 22. i 57, Manuala u 46. i Kingok u 80. minutu.

U narednom kolu Orlovi ponovo gostuju, ovog puta se sastaju sa Davtonom, u subotu, 17. jula od 15.00 časova, na terenu Varata Rezerv.

NPL 3 Viktorija

Rezultati 15. kola: Preston Lajons – Nanavading Siti 5:1, Vitlsi Rejndžis – Melburn Viktori 1:1, Nort Sanšajn Igls – Springvejl Beli orlovi 3:1, Boks Hil Junajted – Balarat Siti 2:0, Džilong Makedonija – Vestern Junajted 1:2, Melburn Siti – Davton 4:1.

1. Preston L. 13 9 3 1 33:12 30

2. Vestern J. 13 7 5 1 29:18 26

3. Melburn Siti 13 8 1 4 36:17 25

4. Davton 13 8 0 4 24:20 24

5. Nanavading S. 13 7 0 6 30:26 21

6. Boks Hil 13 7 2 4 27:18 23

7. Viktori 13 4 6 3 25:16 18

8. Džilong M. 13 4 3 6 19:19 15