Opijenost brazilskog napadača Rišarlisona (22) trijumfom na Prvenstvu Južne Amerike.

Brazil se posle 12 godina vratio na krov kontinenta, a titula je slađa jer je izvojevana na domaćem tlu. U finalu na Marakani u Riju savladan je Peru s 3:1.

Brazilci su izdržali s igračem manje u poslednjih 20 minuta (isključen Gabrijel Žezus), a nada Peruanaca je razvejana kada je Rišarlison, koji je ušao u igru u 75. minutu umesto Roberta Firmina, postigao gol iz penala u samoj završnici meča.

Posle utakmice, sa zlatnom medaljom oko vrata, mladi napadač, koji igra u Evertonu, pred kamerama je rekao: “Kao što sam i obećao uoči šampionata, gol posvećujem svojoj babi. Ona ima 80 godina. Zahvalan sam njoj i Bogu”.

Reporter ga je upitao kako se zove žena.

– Zaboravio sam. U glavi mi je, ali ne mogu da se setim. Osećanja zbog titule su toliko snažna da sam zaboravio ime sopstevene babe – govorio je Rišarlison kroz smeh.

U kadar je zatim ušao Kazemiro, a njegov saigrač se vratio da na sekund kaže: “Dona Žulita, Dona Žulita!”.

Odluku selektora Titea da ga uvrsti u reprezentaciju Rišarlison je sačekao u kući dede i babe, gledajući u punoj sobi objavu u televizijskom prenosu.