Prekinuo crni niz – Nišikoriju prva titula još od 2016. godine

0

Japanski teniser osvojio je prvu titulu još od Memfisa 2016. godine, pošto je u finalu turnira u Brizbejnu slavio protiv Rusa Danila Medvedeva.

Nišikori je od Medvedeva bio bolji rezultatom 2:1, u setovima 6:4, 3:6, 6:2.

Japanac, koji je izgubio devet uzastopnih finala u poslednje skoro tri godine, do titule je stigao posle dva sata i šest minuta igre.

Danil je u prvom setu počeo sa 3:0, ali je potpuno popustio i izgubio šest od narednih sedam gemova.

U nastavku meča, u drugoj deonici, Nišikori nije uspeo da iskoristi nijednu od svojih osam brejk lopti, dok je Medvedev realizovao svoju prvu i jedinu priliku i odveo finale u treći, odlučujući set.

Kei je Rusu napravio čak tri vezana brejka i konačno došao do novog trofeja, 12. u karijeri.

Na drugoj strani, Medvedev nije uspeo da stigne do svog četvrtog ATP trofeja, a Japanac mu se osvetio za poraz u finalu Tokija krajem prošle sezone.