Premijer liga: Čelsi i Siti nastavljaju trku, Sautempton tone

0

Beta/AP/A. G.
Posle poraza u Njukaslu, Čelsi se vratio u pobednički ritam

Četi Žozea Murinja olakšalo je i isključenje gostujućeg fudbalera Hadlstona, u 60. minutu.

"Građani" su slavili u Lesteru pogotkom veterana Frenka Lamparda, koji prožiljava drugu mladost u dresu Sitija. Sjajni vezista se izjednačio na večnoj listi strelaca sa Tijerijem Anrijem. Obojica su postigli po 175 golova.

Posle sjajnog starta, Sautempton tone.

Četa Ronalda Kumana poražena je i četvrti puz uzastopno, ovaj put od Barnlija, a tragičar meča bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je promašio penal u 60. minutu, kod rezultata 0:0.

U poslednjem meču u subotu, Arsenal je na "Emiratima" pobedio Njukasl 4:1, a dvostruki strelci bili su Žiru i Kazorla.

Rezultati 16. kola Premijer lige: Barnli – Sautempton 1:0 (Foster 73), Čelsi – Hal 2:0 (Azar 7, Kosta 68), Lester – Mančester Siti 0:1 (Lampard 40), Kristal Palas – Stouk 1:1 (Mekartur 13 – Krauč 13), Sanderlend – Vest Hem 1:1 (Gomez 22 – Dauning 29), VBA – Aston Vila 1:0 (Gardner 72), Arsenal – Njukasl 4:1 (Žiru 15, 58, Kazorla 57, 88 penal – Perez 63).