Aleksandar Petkovic
Neuhvatljiv: Alasin Grant postize prvi gol protiv ANU

Na stadionu Beograda u Vudvilu, u petak uveče, okupio se značajan broj ljubitelja fudbala, koji su prisustvovali ubedljivoj pobedi domaćeg tima u 8. kolu Prve državne lige Južne Australije.

Igrom u drugom poluvremenu fudbaleri iz Vudvila su razgalili navijače i posle preokreta upisali drugu uzastopnu pobedu posle duge prinudne pauze – 4:2 (1:1).

Fudbaleri Beograda su već u 9. minutu bili za gol u minusu, pošto su gosti došli do prednosti pogotkom Džonsona. Skoro pola sata igre čekalo se na odgovor domaćina, koji je izjednačio preko Stefana Simića i postavio konačan rezultat prvog dela igre.

Do potpunog preokreta došlo je u 53. minutu kada je Moran doveo Beograd do prednosti, da bi samo sedam minuta kasnije Vestern Strajkers drugim pogotkom poravnao rezultat i najavio neizvesnu završnicu meča. Međutim, kako je susret odmicao izabranici trenera Demijana Morija su dodali gas, rastrčali se po terenu i od 71. do 74. minuta došli do nedostižnih 4:2. Najpre je iz jedanaesterca Simić svojim drugim golom trasirao put do zaslužene pobede, koju je osigurao Harli Gep. Ovim je Beograd uknjižio svoju treću ovogodišnju pobedu i primakao se samom vrhu tabele.

Pored dvostrukog strelca Stefana Simića istakli su se Felps i iskusni Tobijas.

U 24. minutu prvog poluvremena golman Beograda Čemberlen je zbog povrede kolena izašao iz igre, a uspešno ga je između stativa zamenio mladi čuvar mreže srpskog tima Nikola Jović.

Trener Beograda Mori izveo je sledeći tim: Čemberlen (Jokić 24’), Volter, Ljujić, Tobijas, Simić, Gep, Naciopulos, Felps, Nudžaim, Menekela, Moran (Kasalbore 58’).

Sledeću utakmicu Beograd će igrati ponovo na domaćem terenu Frank Mičel Park u Vudvilu protiv lidera na tabeli, Zapadnog Adelajda. Derbi kola igra se u subotu, 1. avgusta u popodnevnom terminu od 15.00 časova.

Još dve pobede

Rezervni tim Beograda takođe je ostvario pobedu protiv Strajkera – 2:0 (1:0). Golove su postigli Stefanopulos u 20. i Eseks u 65. minutu. Posle osam odigranih kola rezervni tim Beograda je ubedljivo prvi na tabeli sa 18 osvojenih bodova (šest pobeda i jedan poraz uz utakmicu manje).

Sastav rezervi Beograda: Kriaris, Agostinone, Dima, J. Eseks, Fabreto, Mahoni, Sideris, Tošić, Balaban, Bejns, Stefanopulos, Hasegava, Paladino, Šumark, A. Eseks, Disoto.

Mladi tim Beograda do 18 godina ostvario je tesnu pobedu 3:2 (1:1). Golove su postigli Fofana, Ćulibrk i Tatmihalis. Sastav ekipe do 18 godina: Kriaris, Balaban, Evans, Leventeris, Banđak, Bernardi, Fofana, Helmans, Marku, Rejnolds, Bezbradica, Kamara, Tatmihalis, Ćulibrk, N. Simić, A. Simić.

Juniorke ubedljive u gostima

Mladi ženski tim Vudvil Beograda do 17 godina (plava grupa takmičenja u Adelajdu) u 6. kolu savladale su Modburi Džets sa 8:3 (5:1). Sve je bilo rešeno još u prvom delu susreta kada su igračice Beograda stekle nedostižnu prednost.

Golove su postigle Ranić 3, Polis 3, Van Der Hejden i Kristakos. Sledeću utakmicu juniorke kluba iz Vudvila igraće na domaćem terenu Frenk Mičel Park u nedelju, 2. avgusta od 9 sati ujutro protiv Maunt Barker junajteda.

Prva državna ligajužne Australije

Rezultati 8. kola: Beograd – Vestern Strajkers 4:2, Siford Rendžers – Sturt Lajons 0:5, Plejford Siti – Južni Adelajd 1:0, Zapadni Adelajd – Adelajd Hils 3:1, Fulam Junajted – Birkala 1:2, Vajpers – Adelajd Viktori 2:6.

12. Siford R. 8 0 2 6 12:25 2

Raspored 9. Kola (31. jul – 1. avgust): Birkala – Vestern Strajkers, Beograd – Zapadni Adelajd, Južni Adelajd – Fulam Junajted, Adelajd Viktori – Siford Rendžers, Sturt Lajons – Plejford Siti, Adelajd Hils – Vajpers.

Grantov čas fudbala “studentima”

Beli orlovi i ove sezone liče na tim šampionskih ambicija. U drugom kolu Druge premijer lige ACT, srpski klub iz Kanbere zabeležio je sigurnu pobedu protiv Australijskog nacionalnog univerziteta (ANU) – 2:0 (2:0).

Tako su u prva dva kola Orlovi osvojili četiri boda iz duela s prošlogodišnjim glavnim konkurentima za titulu i istakli kandidaturu za odbranu trofeja u ligaškom delu takmičenja ove sezone.

Igrom srpskog kluba ponovo je znalački dirigovao kapiten Dejan Santrač, ali je ulogu igrača odluke preuzeo novajlija Alasin “Lion” Grant. Hitronogi napadač je dva puta za samo pet minuta uspeo da pobegne svojim čuvarima i izađe kao pobednik iz dvoboja jedan na jedan s golmanom “studenata”.

Hladan kao špricer, momak poreklom iz Sijera Leonea je u oba navrata “bacao” čuvara mreže domaćih na kolena i sa neverovatnom lakoćom pogađao mrežu. Protivničke bekove je vezivao u čvor i pokazao da će biti ogromno pojačanje za srpski klub.

Pošto su “studentima” održali čas fudbala u prvih 45 minuta, Beli orlovi su u nastavku usporili ritam i rutinski priveli meč kraju, potvrđujući još jednom da su bolji rival od aktuelnog šampiona lige.

Za razliku od prvog tima, ekipa do 23 godine poražena je od mladog tima ANU sa 3:2, iako su Orlovi prvi došli u vođstvo.

U narednom meču srpski klub se sastaje sa starim rivalom Kvinbijan sitijem, klubom makedonske zajednice. Duel na stadionu Riversajd u Kvinbijanu igra se u subotu 1. avgusta od 17.30 časova.

Druga premijer liga ACT

Rezultati 2. kola: ANU – Beli orlovi 0:2, Voga siti – Veston 0:0, O’Konor Najts – Kvinbijan siti 2:3, Brindabela – Narabanda 4:1, slobodan Jugali.

1. Beli orlovi 2 1 1 0 4:2 4
2. Veston 2 1 1 0 2:0 4
3. Voga siti 2 1 1 0 3:2 4
4. Jugali 1 1 0 0 4:1 3
5. Kvinbijan 1 1 0 0 3:2 3
6. Brindabela 2 1 0 1 5:5 3
7. O’Konor 2 0 1 1 4:5 1
8. ANU 2 0 0 2 2:5 0
9. Narabanda 2 0 0 2 1:6 0

Parovi 3. kola (1. avgust): Voga siti – Brindabela, Veston – ANU, Kvinbijan siti – Beli orlovi, Jugali – O’Konor Najts, slobodna Narabanda.