Prva pobeda košarkaša Partizana

0

Partizan je došao do prve pobede u Evroligi nakon dva poraza, a u Pioniru je pobeđen Francuski Orlean sa 78:71 (22:22, 23:18, 17:20, 16:11).

Prva četvrtina je donela izjednačenu igru oba tima sa malom tremom domaćih igrača, ali je u nastavku Partizan zaigrao daleko bolje i sa par kontra napada domaći tim je došao do prednosti od 45.40, nakon prvih 20. minuta.

Orlean je početkom drugog poluvremena uspeo da preokrene rezultat i povede 49:48. Gosti su u 28. minutu poveli 55:50. Međutim, Partizan je angažovanijom igrom u drugom poluvremenu ponovo došao do prednosti, koju je držao do kraja utakmice.

Najbolji na terenu je bio Marić sa 18

poena i devet skokova, Mekejleb je dodao 15 i upisao četiri asistencije, dok je Kecman stao na 14 poena uz četiri od pet za tri. Na drugoj strani Doelman je postigao 16, a Benks 11.

"Nemamo kvalitet da dominiramo u Evroligi, ali možemo da napredujemo i imamo pravo da očekujemo da ćemo se boriti za plasman u Top 16", naveo je Vujošević.

Trener Orleana Filip Erve istakao je da ga je tokom meča, pre svega u prvom poluvremenu, frustrirala loša odbrana njegove ekipe.

"U drugom delu smo igrali bolje, imali čak i šansu da pobedimo. Ali ako želimo pobedu u Evroligi, moramo da igramo svih 40 minuta", kazao je Erve, podsetivši da njegov tim debituje u elitnom takmičenju.