U prve dve utakmice 21. kola Evrolige pobede CSKA i Zenita.

Evropski prvak je u Moskvi savladao Valensiju koja je izgubila dah tek u poslednjoj četvrtini – 81:70 (20:17, 22:22, 18:17, 21:14), a u Sankt Peterburgu je pao Olimpijakos sa 91:87 (24:27, 21:16, 21:15, 25:29).

Posle dve utakmice pauze u španski tim se vratio crnogorski centar Bojan Dubljević, koji je postigao devet poena. Vanja Marinković je za 19 minuta u igri svih sedam poena dao u drugoj četvrtini. Ukupni učinak mu je bio 1-1 slobodna bacanja, 3-4 za dva, 0-5 za tri.

U Olimpijakosovom timu nešto više od 25 minuta igrao je Nikola Milutinov. Svih devet poena dao je u prvom poluvremenu. Učinak uz pet skokova (četiri u napadu): 1-2 slobodna bacanja, 4-6 za dva. U porazu je briljirao Vasilis Spanulis s 31 poenom (6-9 penali, 5-5 za dva, 5-7 za tri) uz šest asistencija. Igrač koji je nedavno postao najbolji strelac u istoriji Evrolige, nadmašivši Barseloninu legendu Huana Karlosa Navara, tek je u 21. utakmici ove sezone dao više od 20 poena.