Fudbaleri Danske sa 6:0 pobedili su Gibraltar u gostima, dok je selekcija Bosne i Hercegovine sa 5:0 rešila duel protiv Lihtenštajna.

Danci su bili veliki favoriti u delu sa Gibraltarom i kako rezultat govori, to breme su izneli i zasluženo slavili ubedjlivim rezultatom.

Do prednosti su došli preko Roberta Skova, koji je na asistenciju Kristijana Eriksena već u 6. minutu zatresao mrežu, da Eriksen sa bele tačke u 34. minutu, pa onda i u 50. doveo Dance do 3:0.

Dilejni i Gitkjer su uspeli još tri puta da se upišu u strelce i da Danskoj donesu veliku pobedu od 6:0. U grupi D je odigran još jedan duel, a susrele su se reprezentacije Irske i Švajcarske.

Njihova utakmica je završena bez pobednika, rezultatom 1:1. Pošto u prvih 45 minuta nije bilo golova, delovalo je da će se tako meč i završiti, pa je Fabijan Šar doveo Švajcarce u vođstvo u 73. minutu, a izjednačenje i konačan rezultat postavlja Dejvid MekGoldrik u 85. minutu utakmice.

Bosna i Hercegovina je uspela da postigne 5 golova u ubedljivoj pobedi nad Lihtenštajnom u Zenici i da upiše sedam bodova u grupi J. Amer Gojak je već u 11. minutu postigao pogodak i doveo Bosnu do vođstva i to je sve što je viđeno u prvom poluvremenu.

U nastsavku je viđena prava fudbalska predstava pošto je Bosna i Hercegovina postigla čak četiri pogotka u ovom delu susreta. Na 2:0 povisio je Haris Duljević u 80. minutu, a u narednih 9 minuta postignuta su još tri pogotka.

Edin Džeko, Edin Višća i Amer Gojak su u tom kratkom razdoblju zatresli mrežu Lihtenštajna i svojoj selekciji doneli važna tri boda.

Fudbaleri Finske su nošeni Timom Pukijem savladali Grčku minimalnim rezultatom. Puki igra sjajno u dresu Noriča u Premijer ligi, a sjajne partije preneo je i na nacionalnu selekciju pošto je svojim pogotkom doneo trijumf Finskoj.