FK Real Madrid FK Barselona

Fudbaleri Real Madrida slavili su na gostovanju u “el Klasiku” protiv Barselone 2:1, u meču 10. kola La Lige.

Od starta meča Madriđani su napali i bili bolji rival na terenu. Real tokom meča nije igrao spektakularno, ali su napadači odradili posao i svaki put bili pretnja po gol rivala. Tako je prvi gol na meču postigao levi bek gostiju David Alaba u 32. minutu posle asistencije Rodriga.

U nastavku, viđen je prilično neizvestan duel, a prava goleada usledila je u sudijskoj nadoknadi meča. Naime, promene rezltata nije bilo do isteka 90. minuta, a onda je Lukas duplirao rezultat u 92., da bi dva minuta kasnije Aguero smanjio na 2:1.

Vremena nije bilo za izjednačenje pa je tim Karla Anćelotija osvojio sva tri boda i zadržao prvo mesto na tabeli koje deli sa Seviljom i Real Sosijedadom.