Majami ostvario i 11. pobedu kod kuće od početka NBA sezone pošto je na produžetak savladao Atlantu sa 135:121.

Na početku poslednjeg minuta osnovnog dela činilo se da će Majami da pretrpi prvi poraz na svom terenu. Atlanta je vodila sa šest razlike (117:111), a onda su Dankan Robinson na 55 sekundi pre kraja i Džimi Batler na pola minuta postigli trojke za produžetak.

Domaćin je dobio krila u dodatnom vremenu. Prelomio je utakmicu u svoju korist serijom 16:0, što je bilo 22:0 računajući uzbudljivu završnicu četvrte četvrtine. Tih 18:4 u produžetku je najveća razlika u poslednjih deset godina.

Robinson je dao deset trojki iz 14 pokušaja. Jednu je pogodio u produžetku (ukupno 34 poena). Tako je izjednačio klupski rekord. Mariju Čelmersu je to pošlo za rukom 2013. protiv Sakramenta (10-13), a Brajanu Šou 1993. protiv Milvokija (10-15).

Prvi put u svojoj istoriji Majami je imao dva igrača s tripl-dabl učinkom – Batlera i Bema Adebajoa.

Proslavio se i bek Kendrik Nun, koji je s 36 poena bio najefikasniji na meču. Prvi put je u svojoj debitantskoj sezoni u NBA dao najmanje 30 poena na jednom meču. U Majamijevoj istoriji to je pošlo za rukom devetorici – najčešće Dvejnu Vejdu (triput 2003/04), a jednom i Predragu Daniloviću, koji je 30 poena (6-9 za tri) dao u pobedi protiv Finiksa 9. decembra 1995.

U timu Atlante veteran Vins Karter (42) odigrao je 1.500 meč u NBA karijeri. Više od njega imaju samo Robert Periš (1.611), Karim Abdul Džabar (1.560), Dirk Novicki (1.522) i Džon Stokton (1.504) koga će ubrzo da prestigne. Protiv Majamija je dao 12 poena (4-10 za tri) za 26 minuta u igri.