Ronaldo asistirao, Real pobedio za 16. trijumf u nizu

0

Odličan paker: Kristijano Ronaldo u sendviču dvojice fudbalera Malage

Najbolji fudbaler današnjice Kristijano Ronaldo nije se upisao u listu strelaca, ali je zato bio asistent kod oba gola kraljevskog kluba. Šampiona Evrope u vođstvo je doveo Karim Benzema u 18. minutu,  a pitanje pobednika rešio je Geret Bejl, u 83.

Nekoliko minuta posle gola Velšanina isključen je Isko, a sve što je domaćin uspeo da uradi je utešni gol Roke Santa Kruza, u drugom minutu sudijske nadokande. Ovo je 16. pobeda u nizu čete Karla Anćelotija sa kojom su srušili klupski rekord.

Rezultati 14. kola Primere: Hetafe – Atletik Bilbao 1:2 (Lafita 90+1 – San Hoze 36, Ečeberija 90), Espanjol – Levante 2:1 (Saisedo 19, Garsija 34 – Morales 12), Malaga – Real 1:2 (Santa Kruz 90+2 – Benzema 18, Bejl 83, crveni karton Isko 86).