FK Juventus

Fudbaleri Juventusa savladali su SPAL u meču 25. kola italijanske Serije A – 1:2 (0:1).

Posle neočekivanog poraza od Verone u prethodnom kolu, Juve je došao do pobede koja ga ostavlja na prvom mestu. Meč je ponovo obeležio Kristijano Ronaldo.

Portugalski napadač postigao je pogodak na 11. uzastopnoj utakmici u Seriji A, čime je izjednačio rekord Fabija Kvaljarele (2018/19) i Gabrijela Batistute (1994/95), koji su takođe pogađali na 11. mečeva zaredom.

U svojoj 1000. utakmici u karijeri, doveo je Juventus u prednost u 39. minutu. Kvadrado je sa desne strane ubacio preciznu loptu na peterac, a Ronaldo je rutinski smestio iza leđa Beriše. Prednost je duplirao Aron Remzi u 60. minutu.

Dobio je fantastičnu loptu u prostor od Paola Dibale, a onda je prelepo “bocnuo” preko golmana i doneo dva gola prednosti Juventusu.

U 69. minutu oštrim startom Rugani ruši Misirolija i sudija posle upotrebe VAR tehnologije pokazuje na belu tačku. Andrea Petanja je realizovao jedanaesterac. SPAL je pokušavao da dođe do izjednačenja, ali nije stvorio nijednu pravu priliku.

Kristijano Ronaldo je u 85. minutu pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Juve čuva prvo mesto, dok SPAL ostaje ubedljivo poslednji na tabeli.