Fudbaleri Juventusa deklasirali su u gostima Barselonu sa 3:0 u utakmici poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona.

U sudaru dva najbolja igrača planete, Lea Mesija i Kristijana Ronalda, prvog posle dve godine, sedam meseci i dva dana, a možda poslednjeg u njihovim karijerama, uspešniji je bio Portugalac.

Juve je poveo posle 13 minuta igre, kada je Ronaldo postigao gol sa bele tačke.

Nisu gosti mnogo čekali za drugi gol. Lepa akcija ekipe iz Torina, efektno je završava Veston Mekeni u 20. minutu.

Novi penal za Juventus dosudio je VAR u 50. mintu, a ponovo je bio siguran Ronaldo. Imala je Barselona svoje prilike, preko Mesija i Grizmana, ali je Điđi Bufon pokazao da je i dalje klasa.

Juventus je postigao i četvrti gol, Leonardo Bonuči je zatresao mrežu u 75. minutu, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

U drugom meču grupe, kijevski Dinamo savladao je Ferencvaroš sa 1:0. U narednu fazu ide Juventus sa prvog mesta, kao i Barselona sa drugog.

Dinamo će igrati u Ligi Evrope, dok se od Evrope oprašta Ferencvaroš.

U ostalim mečevima, fudbaleri Lajpciga savladali su Mančester junajted u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona – 3:2 (2:0). PSŽ i Bašakšehir nisu nastavili svoj meč, ali šta god da se i tu desi na kraju, PSŽ ima 9 bodova koliko i Junajted i bolji međusobni skor, što znači da Mančester ide u Ligu Evrope sa trećeg mesta.