Danil Medvedev

Teniska reprezentacija Rusije plasirala se u finale Dejvis kupa posle 2-0 u singl mečevima.

Posle lake pobede Rubljova na Kepferom sa 6-4, 6-0, nije se mnogo više namučio ni Danil Medvedev protiv Jan-Lenarda Štrufa. Bilo je 2-0, po setovima 6-4, 6-4.

Nakon što su u prvo setu oba tenisera sigurno osvajali gemove na svoj servis, odlučujući trenutak desio se u 9. gemu, kada je Rus iskoristio 3. uzastopnu brejk-loptu, a zatim u narednom gemu lako osvojio set svojim servisom.

U drugom setu se ključan trenutak desio u 5. gemu kada je Danil iskoristio drugu brejk-priliku. U poslednjem gemu meča je uspeo da spreči jedinu brejk-šansu protivnika i dobije svoj meč, ali i kompletan duel sa Nemcima, za finale Dejvis kupa.

U finalu, Rusi će se sastati sa reprezentacijom Hrvatske, koja je juče savladala Srbiju sa 2-1 u ukupnom skoru.