Moskva će odgovoriti na proterivanje zamenika vojnog atašea ruske ambasade u Berlinu, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije. Istovremeno, oglasila se i ruska ambasada i odbacila optužbe nemačke strane.
„Rusija će preduzeti odgovarajuće mere“, navodi se u saopštenju ministarstva.
Ruska ambasada odbacila optužbe
Ruska ambasada u Berlinu odbacuje optužbe nemačke strane protiv zamenika vojnog atašea i smatra ih ishitrenom i smišljenom provokacijom, navodi se u saopštenju ruske diplomatske misije.
„Odbacili smo optužbe kao neosnovanu, ishitrenu i smišljenu provokaciju, čiji je cilj diskreditacija ruske diplomatske misije u kontekstu takozvane ‘špijunomanije’ koja se aktivno podstiče u Nemačkoj. Takođe smo ukazali na apsurdnost iznetih optužbi, budući da su sve pomenute informacije javnog karaktera“, ističe se u saopštenju.
Ruska strana je takođe izrazila žaljenje što je Berlin izabrao kurs dalje eskalacije rusko-nemačkih odnosa, koristeći za to očigledno izmišljene izgovore.
Prema saopštenju ruske ambasade, neprijateljski postupci Berlina neće proći bez odgovora.
Ranije je list „Špigel“, pozivajući se na izvore, objavio da su nemačke vlasti odlučile da proteraju zamenika vojnog atašea ruske ambasade u Berlinu zbog sumnje da je radio za ruske obaveštajne službe. Pre toga, žena sa dvojnim nemačko-ukrajinskim državljanstvom privedena je u Berlinu zbog sumnje da je špijunirala za Rusiju, napominje list.















