Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter 3:0 (2:0), u meču osmog kola Superlige Srbije.

U subotu je 43. rođendan slavio trener Crvene zvezde Dejan Stanković, a crveno-beli slavili su i 58. rođendan stadiona Rajko Mitić.

Proslavu rođendana su fudbaleri ulepšali lepim golovima. Na utakmici je bilo 19.035 gledalaca.

Crveno-beli su odmah napali Proleter i imali su čak četiri prilike u prvih devet minuta.

Krstičić je prvi pripretio u trećem minutu, kada je natrčao na odbijenu loptu na ivici kaznenog, ali ju je poslao preko gola.

Sjajnu priliku u petom minutu imao je Dioni. Francuz je dobio perfektnu loptu u prostor, izašao 1 na 1 sa golmanom, gađao dalji ugao, ali mu je Perić odbranio šut.

Dva minuta kasnije ni Gajić nije iskoristio kada se ubacio iz drugog plana, da bi u devetom minutu Perić opet odbranio šut Dionija.

Nije imao sreće francuski napadač, koji je propustio dve velike šanse.

Katai je u 15. minutu gađao preko gola, a Proleter je nekako uspeo da se oslobodi pritiska.

Međutim, Zvezda do prednosti dolazi u 24. minutu.

Katai je sa preko 30 metara ubacio loptu na levu stranu kaznenog prostora, gde se odlično snašao Degenek.

Spustio je loptu do Sanoga na peterac, koji nije imao težak posao.

Postavio je nogu i smestio loptu u mrežu za vođstvo crveno-belih.

Krstičić je odmah u sledećoj akciji mogao da duplira prednost.

Ostao je usamljen na deset metara, Perić je uhvaćen na krivoj nozi, ali je gađao daleko preko gola iz izgledne pozicije.

Ipak, gol stiže u 28. minutu.

Ivanić šalje fantastičnu loptu u prostor, Katai je primirio, zaobišao golmana i smestio je u mrežu.

Zvezda je imala 2:0, a na startu drugog poluvremena ušao je Rišairo Živković umesto Dionija.

Drugo poluvreme počelo je tako što je Danoski pokušao da sa pola terena iznenadi Gordića, ali je gađao preko gola.

Pavkov je imao dobru priliku u 58. minutu, kada ga je centaršutem pronašao Rodić, ali njegov udarac glavom odbranio je Perić.

Četiri minuta kasnije je Pavkov dobio udarac, pa je morao da napusti igru.

Katai je promašio sa šest, sedam metara u 66. minutu, kada je Falko sjajno pronašao Rodića koji se ubacio iz prvog plana, a levi bek mu spustio glavom na nogu. Kapiten Zvezde je gađao preko gola.

Katai se iskupio i u 75. minutu ponovo pogodio.

Ponovo je Ivanić bio asistent, a Katai je pogodio gornji levi ugao i rešio pitanje pobednika, ako je ikakve dileme bilo.

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja.

Crvenu zvezdu 16. septembra od 18:45 očekuje meč sa Bragom u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.