EPA-EFE/CHEMA MOYA

Beloruskinja Arina Sabalenka pobednica je turnira teniserki u Madridu.

Ona je u finalu posle velike borbe pobedila najbolju igračicu sveta, Australijanku Ešli Barti sa 6:0, 3:6, 6:4.

Za trijumf joj je bio dovoljan 101 minut, a time se revanširala Bartijevoj za poraz nedavno u finalu turnira u Štutgartu, kada je Australijanka slavila u tri seta.

Arina je furiozno počela meč i dobila set bez izgubljenog gema posle samo 26 minuta.

Bartijeva je morala da se trgne, odmah je napravila brejk u drugom setu i povela sa 2:0, ali se Sabalenka pribrala i vratila brejk (2:2).

Nažalost, odmah je dozvolila ribrejk i Barti je držala tu prednost sve do devetog gema kada je napravila i treći brejk u setu za 6:3 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, velika borba u prvih osam gemova, a onda je Sabalenka prvo napravila brejk nez izgubljenog poena, a potom ponovila isto u servis gemu za veliku pobedu.

Njoj je za trijumf pripalo 1.000 poena i ček na 315.160 evra.