Lična arhiva
Gol sa pola terena - Aco Mitrovic (Drina)

Iz kola u kolo, Drina je sve ubedljivija. Šta reći za utakmicu u kojoj je srpski klub od derbija polusezone stvorio simultanku u kojoj je jedina dilema bila koliko će lopti završiti u mreži rivala. Na kraju: Sendaun Lajons – Novl Park Drina 0:6 (0:2).

Tim trenera Bilija Armora ponovo je razgalio svoju vernu publiku koja ih je pratila i na ovom gostovanju. Prvih pola sata protrklo je u obostrano opreznom odmeravanju snaga, sve dok u 36. minutu Aco Mitrovic u već prepoznatljivom stilu nije počastio publiku velemajstorskim golom.

Ovaj put, slobodan udarac sa polovine terena poslao je pravo u mrežu nesigurnog golmana Sendauna Sema Aldulimija.

Nisu domaći ni pošteno uhvatili vazduh, a već je bilo 2:0. Ovaj put strelac je bio hitronogi Nikola Stijačić, koji predstavlja pravo otkrovenje sezone.

Na drugoj strani, odbrana Drine bila je kao “kineski zid”, nepremostiva prepreka za domaćina. Kada je još u 57′ minutu ponajbolji igrac domaćih Sjemun Ninkel dobio direktni crveni karton pošto je udario golmana Drine Nikolu Popetrova, mogao se naslutiti potpuni brodolom Sendauna.

Tako je i bilo. Drina je koristila svaku pukotinu i brisamn prostor koji su domaći postavljali u jeku svoje ofanzive s igračem manje. Prvo je Šulberg povosio na 3:0, onda su usledila još tri gola u poslednjih 10 minuta: prvo sjajni Mauritanac u redovima Drine Fransoa Armansin, zatim drugi gol Stijačića, a za kraj se upisao i levi bek, Italijan Robi Mortaurolo.

U duelu rezervi bilo je 3:3, a strelci za Drinu bili su Džordž Andrikopulos (2) i Goran Tintor.
Iduće subote od 15.00 Drina je domaćin ekipi Siforda.

ČETVRTA LIGA VIKTORIJE (JUG)

Rezultati 9. kola: Sendaun Lajons – Drina 0:6, Harikejns – Dingli Stars 2:1, Siford Junajted – Kizboro 2:2, Dandenong Saut – Endevor Junajted 3:2, Somervil – Bakster 4:5, Springvejl Siti – Čelsi 3:1.

1. Drina 8 8 0 0 31:2 24
2. Siford J. 9 5 4 0 22:12 19
3. Sendaun L. 7 5 1 1 21:12 16
4 Endevor J. 9 4 2 3 21:18 14
5. Dandenong S. 9 4 1 4 18:24 13
6. Springvejl S. 8 4 0 4 17:15 12
7. Harikejns 9 3 2 4 14:222 11
8. Kizboro 9 2 4 3 10:15 10