Muška seniorska reprezentacija Srbije sutra ujutro (utorak, 4. jun) preko Frankfurta putuje u Otavu, gde će 7 – 9. juna igrati na turniru 8. grupe II vikenda II Lige nacija 2019.

Nikola Grbić, prvi trener seniora Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati u Kanadi. Nova imena su Danilo Pavlović i Nemanja Mašulović, koji će zameniti Mirana Kujundžića i Stefana Kovačevića.

Na spisku su:

TEHNIČARI: ANDRIJA VILIMANOVIĆ (ACH LJUBLJANA, SLOVENIJA) I VUK TODOROVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

KOREKTORI: DUŠAN PETKOVIĆ (SORA, ITALIJA) I BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

LIBERA: NEVEN MAJSTOROVIĆ (KRAJOVA, RUMUNIJA) I NIKOLA PEKOVIĆ (PARTIZAN).

BLOKERI: PETAR KRSMANOVIĆ (GAZPROM JUGRA SURGUT, RUSIJA), ALEKSANDAR OKOLIĆ (PAOK SOLUN, GRČKA), STEVAN SIMIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I NEMANJA MAŠULOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

PRIMAČI: LAZAR ĆIROVIĆ (PADOVA, ITALIJA), MILAN KATIĆ (BELHATOV, POLJSKA), DAVID MEHIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I DANIILO PAVLOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

Seniori Srbije će prvi meč u Otavi odigrati u petak, 7. juna od 22.40 časova po našem vremenu protiv Nemačke. Srbija će u 2. kolu, u subotu, 8. juna igrati protiv Australije od 22.10 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 9. juna od 22.10 časova po našem vremenu protiv Kanade.

Sve utakmice Srbije iz Otave direktno će prenositi TV Sport Klub 1.

SENIORI – II LIGA NACIJA 2019. (31. maj – 14. jul):

I VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

4. GRUPA – NOVI SAD (DVORANA SPC „VOJVODINA“):

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

SRBIJA – JAPAN            1:3 (17:25, 12:25, 26:24, 17:25)

FRANCUSKA – RUSIJA   3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA   1:3 (12:25, 22:25, 25:20, 20:25)

RUSIJA – JAPAN            3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SRBIJA – RUSIJA          2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:22, 10:15)

FRANCUSKA – JAPAN    3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:15)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:3       9

2. RUS        3    2    1    7:6       5

3. JPN         3    1    2    5:7       3

4. SRB        3    0    3    4:9       1

 

1. GRUPA – ĐANGMEN, KINA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

IRAN – ITALIJA 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:23)

NEMAČKA – KINA    3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 19:25, 15:11)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

ITALIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 30:28, 25:23)

IRAN – KINA                 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

IRAN – NEMAČKA    3:0 (30:28, 29:27, 25:20)

ITALIJA – KINA       3:0 (25:21, 25:13, 26:24)

TABELA:

1. IRI         3    3    0    9:1       9

2. ITA         3    2    1    7:3       6

3. GER        3    1    2    3:8       2

4. CHN       3    0    3    2:9       1

 

2. GRUPA – MENDOSA, ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BUGARSKA – KANADA   3:1 (25:20, 26:24, 19:25, 5:17)

ARGENTINA – PORTUGALIJA     3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

KANADA – PORTUGALIJA          3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

ARGENTINA – BUGARSKA         3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

PORTUGALIJA – BUGARSKA      3:1 (25:21, 19:25, 28:26, 25:23)

KANADA – ARGENTINA 3:1 (25:21, 29:27, 16:25, 26:24)

TABELA:

1. ARG        3    2    1    7:3       6

2. CAN        3    2    1    7:4       6

3. BUL        3    1    2    4:7       3

4. POR        3    1    2    3:7       3

 

3. GRUPA – KATOVICE, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BRAZIL – SAD         3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

POLJSKA – AUSTRALIJA       3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

BRAZIL – AUSTRALIJA   3:2 (32:34, 25:16, 25:19, 27:29, 15:13)

POLJSKA – SAD            3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SAD – AUSTRALIJA       3:1 (19:25, 27:25, 25:16, 25:16)

BRAZIL – POLJSKA        3:1 (22:25, 25:15, 25:21, 25:17)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:3       8

2. POL        3    2    1    7:6       5

3. USA        3    1    2    5:7       4

4. AUS        3    0    3    4:9       1

 

UKUPNA TABELA POSLE PRVOG VIKENDA:

  1. IRI             3    3    0    9:1       9

2. FRA      3    3    0    9:3       9

  3. BRA            3    3    0    9:3       8

  4. ITA             3    2    1    7:3       6

  5. ARG            3    2    1    7:3       6

  6. CAN            3    2    1    7:4       6

  7. POL      3    2    1    7:6       5

  8. RUS            3    2    1    7:6       5

  9. USA            3    1    2    5:7       4

10. JPN             3    1    2    5:7       3

11. BUL             3    1    2    4:7       3

12. POR            3    1    2    3:7       3

13. GER            3    1    2    3:8       2

14. SRB            3    0    3    4:9       1

15. AUS            3    0    3    4:9       1

16. CHN            3    0    3    2:9       1

 

II VIKEND (7 – 9. JUN):

8. GRUPA – OTAVA, KANADA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA             16.40 (22.40)

KANADA – AUSTRALIJA       19.40 (SUBOTA U 1.40)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA   16.10 (22.10)

KANADA – NEMAČKA     19.10 (NEDELJA U 1.10)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SRBIJA – KANADA               16.10 (22.10)

AUSTRALIJA – NEMAČKA     13.10 (19.10)

 

5. GRUPA – NINGBO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

FRANCUSKA – POLJSKA      16.00 (10.00)

KINA – BUGARSKA              19.30 (13.30)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

POLJSKA – BUGARSKA        16.00 (10.00)

FRANCUSKA – KINA            19.30 (13.30)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

BUGARSKA – FRANCUSKA   16.00 (10.00)

POLJSKA – KINA                 19.30 (13.30)

 

6. GRUPA – UFA, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

ITALIJA – SAD                    16.00 (13.00)

RUSIJA – PORTUGALIJA      19.00 (16.00)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

ITALIJA – PORTUGALIJA      16.00 (13.00)

RUSIJA – SAD                     19.00 (16.00)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SAD – PORTUGALIJA     16.00 (13.00)

RUSIJA – ITALIJA          19.00 (16.00)

 

7. GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

BRAZIL – IRAN              15,40 (8.40)

ARGENTINA – JAPAN     19.10 (12.10)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

IRAN – ARGENTINA       15.10 (8.10)

BRAZIL – JAPAN            18.40 (11.40)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

ARGENTINA – BRAZIL   15.10 (8.10)

JAPAN – IRAN               18.40 (11.40)

Izvor:

Vestionline, OSS

POSTAVITE KOMENTAR

Upišite vaš komentar
Upišite vaše ime