FK LIverpul

Fudbaleri Liverpula savladali su Kristal Palas sa 3:0, u utakmici petog kola Premijer lige i preuzeli čelo tabele. Mančester siti na svom terenu odigrao bez golova sa Sautemptonom. U gostima trijumfe zabeležili Arsenal, Votford i Brentford.

Liverpul  je na “Enfildu bio, i te kako, ubedljiv i slavio sa 3:0. I pored golova, rezultat ne pokazuje koliko je bilo teško ekipi Jirgena Klopa da dođe do nova tri boda.

Zaha je već na startu meča pogodio stativu, a terensku inicijativu domaćih u većem delu prvog dela krunisao je Sadio Mane, koji je iskoristio odbitak posle odbrane Guaite i sproveo loptu u mrežu.

Palas je u drugom delu bio ravnopravan rival, ali su golove postizali domaći fudbaleri. Prvo je Salah u 78. minutu obezbedio trijumf, da bi rezervista Kejta u 90. postavio konačan rezultat.

Za razliku od Liverpula, Mančester siti nije uspeo da probije bedem Sautemptona, pa je meč na “Etihadu” završen bez golova.

Ekipa Pepa Gvardiole uputila je samo jedan udarac u gol protivnika i to u samom finišu meča, pa se može reći da su “sveci” zasluženo otkinuli bod jednom od kandidata za titulu.

U preostale tri odigrane utakmice, gosti su bili raspoloženi i odneli tri pobede.

Arsenal je, posle katastrofalnog starta, vezao i drugu pobedu, ponovo minimalnim rezultatom, a tri boda u Barnliju doneo je Martin Odegor pogotkom u 30. minutu.

Votford je lako uzašao na kraj sa Noričem i slavio pobedu od 3:1. Denis i Sar dva puta bili su strelci za goste, dok je jedini gol za “kanarince” postigao Temu Puki.

U prvoj utakmici dana, Brentford je golovima Tonija i Mbuema savladao ekipu Vulvsa, takođe na gostovanju.