Fudbaleri Lacija su sa 4:2 savladali Leče u 12. kolu Serije A, a u strelce se upisao i Sergej Milinković Savić – u 62. minutu je uspeo da zatrese mrežu protivnika.

Posle sat vremena igre na semaforu je stajao nerešen rezultat, najpre je u 30. minutu Huan Korea doneo prednost rimskoj ekipi, ali je deset minuta kasnije Đanluka Lapadula doneo izjednačenje.

Domaći tim je do nove prednosti stigao preko Milinković Savića koji se odlično snašao u šesnaestercu protivnika kao klasičan napadač i sjajno reagovao posle centaršuta sa levog krila i “iz prve” ubacio loptu u gol.

Milinković Savić je put od heroja do tragičara mogao da prođe za svega dva minuta, pošto je u 64. skrivio jedanaesterac.

Srećom po njega, Tomas Strakoša je uspeo da odbrani put Kume Babakara, da bi u 68. minutu Lapadula postigao svoj drugi pogodak na meču, međutim on je poništen zbog ofsajda.

U 77. minutu je viđen još jedan penal, ovoga puta u korist Lacija, a siguran egzekutor je bio Ćiro Imobile.

Dva minuta kasnije se u strelce ponovo upisao Korea, da bi konačan rezultat u 86. minutu postavio Andrea La Mantija, postigavši divan gol za Leče.