Serija A: “Dama” prestigla “vučicu”, Inter nemoćan u Parmi

0

Na visini zadatka: Vezista Juventusa Arturo Vidal

"Stara dama" je do trijumfa došla golovima u drugom poluvremenu. Strelac prvog gola bio je Andrea Pirlo, koji je u 62. minutu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara savladao Davidea Basija. Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata u 72. minutu na asistenciju Karlosa Teveza.

Empoli je utakmicu završio sa desetoricom igrača, pošto je u petom minutu sudijske nadoknade vremena Lorenco Toneli dobio direktan crveni karton.

Juventus na liderskom mestu ima 25 bodova, tri više od Rome, koja je ranije danas poražena od Napolija sa 0:2, dok je Empoli 17. sa sedam.

Inter je posle tri meča bez poraza u prvenstvu doživeo neuspeh u Parmi, koja je golovima Paola De Ćeljea slavila 2:0. Nemanja Vidić odigrao je ceo meč za nero-azure, dok je Zdravko Kuzmanović zamenjen u 73. minutu.