M. N.
Goran Žorić u jednom od nezadrživih prodora

Fudbaleri Sinđelića obradovali su svoje verne navijače u 6. kolu Druge državne lige Viktorije, grupa severo-zapad. Na domaćem terenu Oreana Par u Ardieru, sigurnom igrom savladali su komšijski Vestern Sabarbs i upisali treću ovogodišnju pobedu.

Ekipa Sinđe igrala je baš onako kako navijači žele – ofanzivno, borbeno i vrlo konkretno. Do pobede su došli zahvaljujući boljoj igri tokom cele utakmice, posebno u drugom poluvremenu kada su dominirali, pa gosti mogu da budu srećni što su u tom periodu igre primili samo jedan gol.

Pobeda nadahnutih izabranika trenera Gorana Lozanovskog nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, čak ni tokom 18 minuta sredinom prvog poluvremena kada su gosti imali rezultatski egal. Počelo je pogotkom za igru izuzetno raspoloženog Džoela Nikolića, koji je u 13. minutu krunisao sjajno proigravanje Gorana Žorića.

Protivnički igrač je izbacio loptu iz gola, a sudija isprva nije priznao pogodak, sve dok nekih dvadesetak sekundi kasnije nije uočio da pomoćnik sve vreme drži podignutu zastavicu i signalizira očigledan pogodak srpskog tima.

Rival je uzvratio pet minuta kasnije posle jedne od retkih grešaka domaćeg tima, koja je rezultirala penalom za Sabarbs. Već u 36. minutu dosuđen je jedanaesterac na drugoj strani, kada je u kaznenom prostoru srušen Liam Kanel, a Nikolić je bio hladnokrvan sa bele tačke i doveo Sinđu ponovo do prednosti.

Kada je u 51. minutu viđena majstorija Žorića, koji je u kontri pretrčao gotovo pola terena, izdriblao dva igrača i poslao loptu ispod golmana u mrežu, činilo se da će komšije kući sa bar šest-sedam lopti u mreži. Međutim, promašaji igrača Sinđelića su se nizali kao na traci i ostalo je 3:1.

Trener Lozanovski je izveo sastav: Valese, Jen Jang (Pagnokolo 79’), Međedović (kapiten), J. Džurkić, Stat, Dikson, Kanel, Eftimoski (Sarbin 83’), Petrovski, Žorić, Nikolić.

I u susretu rezervnih timova pobedili su domaći – 2:0 (0:0). Drugi tim Sinđe je u nastavku meča slomio otpor rivala i autogolom Bartola u 55. i pogotkom Aleksandra Vranješa u 77. minutu potvrdio da pobeda u gostima u prethodnom kolu nije bila slučajna.

Rezerve sz+u igrale u sastavu: Kostadinovski, Avgulis, Bedoja, Ćurčija, Gorgievski (Mavrogenis), Gradidž, Maksimovi

(Milojković), Po (Mariona), E. Soe, N. Soe, Tošić (Vranješ), Trifković.

Iduću utakmicu Sinđelić igra u gostima protoiv Mil Parka, u subotu, 8. maja od 13.00 i 15.00 časova na terenu Partridž Strit Rezerv.

Kapiten i legenda Sinđelića: Mile Međedović

Pobeda kapitenu za rođendan

Pobeda se slavila u klupskom restoranu do kasno u noć. Fudbaleri i navijači imali su čemu da se raduju, jer je osim tri boda proslavljen i rođendan kapitena Mileta Međedovića.

Iako u nešto zrelijim igračkim godinama, Mile na terenu i dalje deluje kao da je u najboljim igračkim danima i predstavlja glavni oslonac svog tima u defanzivi, ali pogotovo kao lider ekipe.

Druga liga Viktorije (grupa severo-zapad)

Rezultati 6. kola: Vestgejt Sinđelić – Vestern Sabarbs 3:1, Albion Rovers – Džilong Rendžers 3:0, Eping Siti – Altona Ist Finiks 0:2, Lalor Junajted – Morland Junajted 5:0, Hopers Krosing – Stratmor 1:0, Hjum Junajted – Mil Park 3:1.

1. Stratmor 6 5 0 1 13:2 15

2. Hjum J. 6 4 1 1 10:6 13

3. Albion R. 6 4 0 3 14:10 12

4. Hopers K. 6 3 1 2 9:6 11

5. Sinđelić 6 3 1 2 9:5 10

6. Altona Ist 6 3 1 2 6:3 10

7. Vestern S. 6 2 2 2 9:8 8

8. Lalor J. 6 2 1 3 12:14 7