EPA-EFE/RHONA WISE

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je ATP turnir u Vašingtonu, pošto je u finalu savladao Mekenzija Mekdonalnda sa 2:1, po setovima je bilo 7:5, 4:6, 7:5.

Meč je trajao dva časa i 54 minuta, a peti nosilac na turniru bio je koncentrisaniji u završnici prvog i trećeg seta i uspeo da reši meč u svoji korist.

Vodio je Siner 3:1 i 4:2 u prvom setu, ali je oba puta Amerikanac odgovorio i vratio brejk.

Uspeo je Janik da u završnici seta još jednom oduzme servis protivniku i povede 1:0.

U drugom je domaći takmičar zaigrao sigurnije, bio mu je dovoljan brejk u sedmom gemu i mirno je priveo taj deo igre kraju.

Odlučujući set bolje je otvorio Siner, poveo je sa 3:0, ali je Mekdonald kasnije vratio brejk i izjednačio na 5:5.

Još jednom je Siner smogao snage da u završnici ostane fokusiraniji i stigne do novog brejka za titulu na turniru serije 500.

Ranije tokom dana je Mekdonald odigrao i svoj polufinalni meč protiv Japanca Keija Nišikorija i bio je bolji u tri seta.

Sineru je to prva titula u karijeri sa turnira iz serije 500. Devetnaestogodišnji igrač sada ima tri osvojene titule, ali ova u Vašingtonu je najveća. Od ponedeljka će po prvi put u karijeri biti u Top 15 na ATP listi.