Tanjug/AP
Lionel Mesi

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Lajpcig 3:2 (1:1), u meču trećeg kola grupne faze Lige šampiona.

PSŽ koji je vodio, pa gubio i na kraju pobedio zahvaljući Mesiju.

Kilijan Embape je pogodio u devetom minutu, a Silva je poravnao nekih 20 minuta kasnije. Da stvar bude kompleksnija, potrudio se Mukiele koji je na asistenciju Anhelinja, drugu ove večeri, preokrenuo rezultat.

U 67. minut, Mesi stupa na scenu, a Embape mu servira gol na tacni. Argentinac je na desnoj, drugoj stativi samo postavio nogu i poravnao.

Poslednji preokret desio se u 74. minutu kada je Embape pao u kaznenom, a sudija Guida pokazao na belu tačku. Odatle je Mesi samo “bocnuo” loptu i zaključio pobedu.

Na kraju, Embape je imao priliku u 94. minutu i da sa bele tačke zaključi priču, ali je promašio.

U narednom kolu, PSŽ će biti gost kod Lajpciga, dok Siti na svom terenu dočekuje ekipu Briža.

Ajaks je u grup C totalno ponizio Borusiju iz Dortmunda pobedom od 4:0. U 11. minutu je domaćin došao do prednosti.

Dušan Tadić je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila Rojsa i završila u mreži.

Blind je povisio u 25. minutu, a u drugom delu igre pogađali su Antoni i Haler.

U drugom meču grupe C, Sporting je bio ubedljiv u gostima protiv Bešiktaša – 4:1.

Ajaks je prvi sa devet bodova, Dortmund ima šest, Sporting tri, dok je turska ekipa bez bodova.

Fudbaleri Liverpula savladali su u gostima Atletiko sa 3:2 u utakmici trećeg kola Lige šampiona.

Već posle 13 minuta igre, gosti su imali dva gola prednosti. Salah je pogodio u osmom minutu, a potom i Nabi Keita.

Međutim, Antoan Grizman je izjednačio do odlaska na odmor – zatresao je mrežu u 20. minutu, a onda i u 34.

Grizman je, ipak, postao i tragičar, pošto je u 52. minutu dobio direktan crveni karton.

Pobedu Liverpulu obezbedio je Salah, koji je u 76. minutu iskoristio penal.

Možda Liverpul ne bi došao do pobede da je sudija ostao pri svojoj odluci u 83. minutu,

Liverpul je prvi sa maksimalnih devet bodova, Atletiko ima četiri, koliko i Porto, dok je Milan bez bodova.

U ostalim mečevima, fudbaleri Intera pobedili su na Đuzepe Meaci najveće iznenađenje evropskog fudbala u ovoj sezoni, moldavski Šerif rezultatom 3-1, Porto je pobedio Milan sa 1:0, dok je Real Madrid sa ubedljivih 5:0 slavio protiv Šahtjora.